JA BATMAN

Krajnje vreme je došlo. Ne mogu više da tolerišem ova previranja, laži, obmane, licemerja, prevare, sujetu i šta sve već, te sam odlučio da ispunim svoj dečački san i postanem superheroj, te spasem ovaj narod od sveprisutnog zla. Ljudi koji me poznaju malo bolje, znaju da sam oduvek imao želju da postanem superheroj, a pošto sam pre par dana ponovo odgledao Nolanovu trilogiju i pod tim utiskom, rešio da postanem ni manje, a ni više – BATMAN! Da, da, samo se vi smejte!

Odgledavši film, a to mi je oduvek bio omiljeni super lik, čak i dok sam stripove čitao (i još uvek ih čitam), rešio sam da se stavim u službu naroda i da sa plemenitim ciljevima iskoristim svoju hrabrost u borbi protiv lošeg u ovoj zemlji.

Naišao sam sasvim slučajno na jedno statističko istraživanje, gde su razni eksperti obračunavali i izračunavali koliko košta da se bude Betmen. Nakon obavljenog posla utvrdili su da je potrebno negde oko 682.450.750$ cirka. Ne verujete mi? Prilažem dokumentaciju. 🙂

Ekonomska kriza drma i superheroje 🙂

Velika cifra, ali nisam bio lenj te sam došao do sledeće računice. Motor, letelica i betmobil mi nisu potrebni, jer planiram da se vozim GSP-om (objasniću kasnije razloge), veliko imanje nemam, tako da troškovi održavanja ne postoje (zapravo nemam nikakvo imanje, posedujem samo knjige kao siroti Boris Tadić). Nakon eliminacije nabrojanog ostaje mi samo odelo, gedžeti i batler! Da, batler mi je definitivno preko potreban.

Mora neko da mi pravi visoko kalorične obroke kad se vratim sa isrpljujućeg posla, a i čuva odelo preko dana dok spavam, jer moja aktivnost počinje zalaskom sunca. Mala komparacija. Brus Vejn plaća batlera (zaboravio sam da napomenem kako batler mora obavezno da ima britanski akcenat – ništa drugo ne dolazi u obzir) 80.000$ godišnje. Ja mogu da platim eventualno 600$ na godišnjem nivou. Konkurs je otvoren, šaljite CV-e na moju mail adresu. 😉

Za odelo i gedžete potrebno mi je kao što ste videli 1.057.600$ + 213.610$ + 1.500.000$ za treninge i obuku + 600$ batlerova plata, i kada to saberemo dolazimo do cifre od 2.771.210$.

Prvi problem u našem društvu je ogromna nezaposlenost, a taj problem superheroji ne reševaju. Hoću da kažem. zabole kurac Brusa Vejna da menja vladajući sistem i proizvodne odnose, dok sa maskom preko lica jurca po Gotam sitiju za krimosima koji potiču iz sirotinjskih krajeva. Mislim, niko ne uzima u obzir klasnu poziciju svih tih ljudi pre nego što počnu da se bave kriminalom. Njihovo nemanje pristupa rešavanju problema finansija, socijalnim davanjima, obrazovanju, zdravstvu, itd, jer to naravno nije bitno. Ono čemu nas od malena establišment uči jeste da je sistem dobar, a da su ljudi zli – potpuna budalaština. Zašto bi se marginalizovan i potlačen narod kompletno uzdigao odozdo i promenio sistem u kom živi, nego čeka na reakcije superheroja koji takođe reprodukuje taj isit sistem? Jebeš ga, nije sada reč o tome, da se vratim ja reakcionarskoj želji da postanem Betmen.

Elem, za psihu naroda, najbitnije je rešiti problem prevoza. To je i jedan od najvećih problema našeg društva. Svečano obećavam, obračunaću se sa GSP (GradskiSaobraćajniPrevoz) bandom. Rešiću se nekulturnih konduktera, komunalne policije (oni samo tuku slabije, videću šta će reći kada se susretnu sa Betmenom, i zato želim da se vozim gradskim prevozom) i neodgovornih vozača. Neće smeti više da naplaćuju karte! Korišćenje GSP-a biće besplatno u potpunosti, što podrazumeva i raskid ugovora sa ovom mafijaškom firmom Apex. Već osećam prve simpatije. 🙂

Nakon obračuna sa prevozničkom bandom krećem na sitniju bandu i sitnije probleme. Hoću bre da se obračunam sa premijerom Vučićem, Dačićem, Palmom (liči na Bejna, samo masku da stavi), i svom tom pljačkaškom bulumentom. Ruku na srce, morate priznati da su to trivijalnosti u odnosu na prethodni problem, ali ponovo problem koga je dostojan samo jedan superheroj.

E sada, kada sam izneo konkretne planove i ciljeve, ostaje još samo jedno pitanje. Odakle bre meni 2.771.210$? Odgovor je: nemam ih!

Ali, pošto sam izneo ovu ’’genijalnu ideju’’, na vama je da donirate lovu i da što pre osposobimo Betmena za akciju! Svaka donacija, kolika god da je, od velike je važnosti za našu budućnost. Na kraju krajeva, i decu lečimo sms porukama, zar ne? 😉

Broj mog dinarskog računa u Telenor banci je 115-0381691503987-75

U slučaju da neko želi da donira koju devizu, posedujem i devizni račun u istoj banci, ali neka mi prvo pošalje poruku na fb, tviteru ili mejlu. Pa ako za  dva veka i skupim taj novac, možda se pojavim  na televizoru u boji kao superheroj. 🙂

P. S. Uključenje volontera u projekat! (To je bitna stavka za svaki CV, a u današnje vreme prevelike konkurencije na tržištu rada značiće mnogo prilikom traženja posla). Znate, poslodavci u kapitalizmu baš umeju to da cene, mislim, to eskploatisanje tuđeg neplaćenog rada. No, ima mesta samo za dvoje volontera: Ženu mačku i Robina. Zainterosvani/e, javite se.

Srdačan pozdrav. 🙂

Advertisements

Komentar

Popunite detalje ispod ili pritisnite na ikonicu da biste se prijavili:

WordPress.com logo

Komentarišet koristeći svoj WordPress.com nalog. Odjavite se /  Promeni )

Google+ photo

Komentarišet koristeći svoj Google+ nalog. Odjavite se /  Promeni )

Slika na Tviteru

Komentarišet koristeći svoj Twitter nalog. Odjavite se /  Promeni )

Fejsbukova fotografija

Komentarišet koristeći svoj Facebook nalog. Odjavite se /  Promeni )

w

Povezivanje sa %s